Ta strona korzysta z plików cookie. Musisz zaakceptować zgodę na ich używanie klikając tutaj

Dzisiaj moje urodziny :-)

luty 3, 2018 · Autor wpisu: · 1 komentarz
Tematyka: konferencje i wydarzenia 

Dzisiaj moje urodziny. Celebruje je w Częstochowie.  Wieki mnie tutaj nie było…

Urodziłam się i wychowałam na Śląsku. W Częstochowie często bywałam w czasach liceum. Jasna Góra to było jedno z moich ulubionych miejsc.

47 lat minęło jak jeden dzien. Mówię otwarcie, ile mam lat, bo należę do tych kobiet, które nie wstydzą się swojej metryki. Uważam bowiem, że z kobietą jest jak z winem… Im starsze, tym lepsze.

Kobietą się nie rodzimy, stajemy się nią –  powiedziała kiedyś de Beauvoir. Jej ‘Druga płeć’ to klasyka feminizmu drugiej fali. Odkryłam ją w czasie studiów lingwistycznych.

Drugą książką, która wywarła na mnie ogromny wpływ była ‘Biegnąca z wilkami’ C.P.Estes.  Gdy ją czytałam, żałowałam, że nie mam oryginału. W przekładzie na polski irytuje brak polotu i wyobraźni. Książkę  czyta się tak, jakby tłumaczył ją prawnik. A to przecież książka napisana przez poetkę i jungowskiego psychoanalityka.

W czasie studiów prawniczych psychologia była dla mnie odskocznią od lektury kodeksów i książek prawniczych. Dlatego też chyba, teraz, po wielu latach, ciągnie mnie do dydaktyki. Znajomość ludzi i ich psychiki jest w pracy trenera kluczowa.

Postawiłam na kształcenie zawodowe. Szkolę z zakresu prawa i przekładu prawniczego. Daje mi to dużą satysfakcję.

Nie wiem, jak będę świętować moje 50 urodziny. Jolanta Kwaśniewska otwierała chyba z tej okazji szpital. Ja się na pielęgniarkę nie nadaje. To wiem na pewno.

Lubię uczyć. Może więc szkoła… No, nie wiem, pożyjemy, zobaczymy…

Na zakończenie chcę Ci powiedzieć, że niezależnie od tego, czy czytasz ‘Drugą płeć’, ‘Biegnącą z wilkami’ czy odmawiasz różaniec, już dzisiaj zapraszam Cię serdecznie na webinar 14 lutego. W Walentynki.

Przygotowałam coś ekstra!

 

(Visited 255 times, 2 visits today)

Komentarze