Ta strona korzysta z plików cookie. Musisz zaakceptować zgodę na ich używanie klikając tutaj

Egzamin na tłumacza przysięgłego – przykładowe teksty

Pytanie zasadnicze jakie zadają sobie osoby przystępujące do egzaminu brzmi: Jakie pisma sądowe, urzędowe i teksty prawnicze mogą pojawić się  na egzaminie na tłumacza przysięgłego? Możliwości są tysiące.

Do egzaminu na tłumacza przysięgłego najlepiej przygotowywać się oczywiście na podstawie tekstów, które pojawiły się już wcześniej.

Przykładowe teksty do tłumaczenia na egzaminie na tłumacza przysięgłego – gdzie ich szukać?

Warto trochę ‘poguglować’ i poszukać na forach internetowych wypowiedzi tych tłumaczy, którzy mają już egzamin za sobą. Fora internetowe, takie jak globtra.com czy proz.com, to bardzo dobre źródło informacji dla kandydata na tłumacza przysięgłego – znajdziesz tam wiadomości  ‘z pierwszej ręki’.

Ministerstwo Sprawiedliwości nie udostępnia niestety tekstów z odbytych egzaminów na tłumacza przysięgłego na swoich stronach internetowych. A może to kwestia czasu… Wyniki egzaminów jeszcze do niedawna nie były publikowane, a teraz można się z nimi zapoznać.

Kilka przykładów tekstów, jakie pojawiły się na egzaminie na tłumacza przysięgłego znajdziesz w książce Rojewskiego, Cieślika i Laski pt.‘Egzamin na tłumacza przysięgłego’. Autorzy tej publikacji prezentują przykładowe teksty egzaminacyjne w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim oraz polskim. Książka zawiera także komentarz do Ustawy o zawodzie tłumacza przysięgłego.

Warto sięgnąć także po publikacje wydawnictwa  Translegis

P.S. Jeżeli jest coś, co chciałbyś dodać od siebie odnośnie pism sądowych, urzędowych i prawniczych, to napisz w komentarzu…

 

(Visited 1 265 times, 1 visits today)

Komentarze